nahoru

Švédsko oznámilo otevření první kliniky pro znásilněné muže

ber 20. června 2015 • 18:00
Klinika Södersjukhuset
Klinika Södersjukhuset
• foto: 
Wikimedia.org

Klinika Södersjukhuset ve švédském hlavním městě Stockholmu bude otevřená na podzim tohoto roku a bude se specializovat na pomoc znásilněným mužům. Ve světě velmi neobvyklá věc. Informoval o tom web thelocal.se.

V roce 2014 bylo ve Švédsku nahlášeno 370 znásilnění mužů. Ve skutečnosti bylo proto podle odborníků a policie podobných činů daleko více.

"Většina veřejnosti si myslí, že muži nemohou být znásilněni. Jenže podle zjištění odborníků muži trpí při podobném zločinu stejně jako ženy, někdy dokonce i víc. Riziko posttraumatického stresu je například podle studií u mužů podstatně větší než u žen. Muži po znásilnění mají také problém se svou sexuální identitou," řekl doktor Lotti Helström.

Ve Švédsku, které nezaznamenává žádnou extrémně vysokou kriminalitou, se přitom podle oficiálních statistik odehraje nejvíce znásilnění na počet obyvatele v celé Evropě. V případě mužů se ale o tom v jiných zemích tolik neví, protože „silnější pohlaví“ něco podobného většinou ze studu nehlásí.

ber


Klíčová slova: reflex, svedskoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.