nahoru

Hudbou proti násilí: Zpěvák Prince uspořádal koncert v Baltimoru

ČTK, bah 11. května 2015 • 12:00
Zpěvák Prince vystoupil v neděli večer v americkém Baltimoru
Zpěvák Prince vystoupil v neděli večer v americkém Baltimoru
• foto: 
profimedia.cz

V americkém Baltimoru probíhají manifestace proti policejnímu násilí a ruku k dílu tak přiložil i zpěvák Prince. Ten v neděli večer uspořádal koncert, kterého se zúčastnily tisíce návštěvníků. Prince k událostem v Baltimoru složil i píseň, kterou na nedělním koncertu představil. 

Tisíce návštěvníků Princeova koncertu Rally 4 Peace (Manifestace za mír) na sobě měly oblečení převážně šedé barvy. Vyjadřovaly tak solidaritu s mladým černochem Freddiem Grayem, který v dubnu podlehl při přepravě do vazby zraněním utrpěným při policejním zákroku. Jeho příjmení Gray znamená v angličtině šedý.

Prince vystoupil v baltimorské aréně Royal Farms Arena po týdnech částečně násilných protestů, které Grayova smrt vyvolala. "Dnes večer jsme tady pro ty z vás, kteří přišli o své blízké," řekl Prince davům, načež zazpíval své největší hity.

Zpěvák a multiinstrumentalista rovněž vyzval mladé obyvatele Baltimoru, aby "opravili porouchaný systém". V jednu chvíli dokonce na pódium přizval místní prokurátorku Marilyn Mosbyovou. Ta obvinila šestici policistů, kteří se podíleli na Grayově smrti. Policisté nyní čelí obvinění ze zabití a vraždy.

ČTK, bah


Klíčová slova: prince, freddie gray, Baltimore


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.