nahoru

Nová kniha: Španělský král Juan Carlos měl 10 let milenku z Německa

arb 1. května 2015 • 10:00
Nová kniha: Španělský král Juan Carlos měl 10 let milenku z Německa
foto: Twitter, Instagram

Španělský král Juan Carlos I. (77) abdikoval po několika skandálech v červnu loňského roku. Ve středu pak vyšla kniha „Final de Partida“ (Konec hry), ve které autorka Ana Romero tvrdí, že král měl deset let tajnou milenku, o 28 let mladší německou filantropku Corinnu zu Sayn-Wittgenstein. Informovala o tom obšírně zejména španělská média.

Král se chtěl dokonce rozvést s královnou Sofií, ale od toho jej podle knihy odradil královský protokol. „Král vedl dlouho dvojí život, ale moc se mu to nedařilo,“ říká Romero. Autorka byla dlouho reportérkou listu El Mundo u královského dvora, takže disponuje poměrně podrobnými informacemi. Podle ní milenecký vztah trval až deset let a skončil až po loňské abdikaci Juana Carlose.

Sayn-Wittgenstein je o 28 let mladší než král a jejich vztah se neoficiálně „provalil“ již před několika lety. Nejvíce se o něm psalo, když se objevily informace, že v roce 2012 letěl z Botswany (kde utrpěl při lovu zranění) soukromým letadlem. A doprovázela ho rozvedená Corinna zu Sayn-Wittgenstein.

Juan Carlos se údajně s princeznou Corinnou (titul získala po bývalém manželovi) poprvé potkal na safari v Mozambiku. Následovalo několik dalších loveckých výprav i cesta do Saúdské Arábie, kde byl pár vyfotografován na slavnostním červeném koberci. Královský palác tyto záležitosti nikdy nekomentoval, zdroje z okolí panovnické rodiny předtím tvrdily, že princezna je buď králova finanční poradkyně, anebo žena organizující jeho výjezdy za hranice.

Nová kniha má 424 stran a zaměřuje se na téměř 40 let panování Juana Carlose I. Je založena na rozhovorech s asi stovkou zdrojů, které ovšem Romero většinou nejmenuje. První náklad knihy byl 25 000 výtisků a vyprodal se za pouhých 24 hodin.

Juan Carlos se údajně s princeznou Corinnou poprvé potkal před osmi lety na safari v Mozambiku. Následovalo několik dalších loveckých výprav i cesta do Saúdské Arábie, kde byl pár vyfotografován na slavnostním červeném koberci.

Královský palác tyto záležitosti vůbec nekomentoval, zdroje z okolí panovnické rodiny nicméně tvrdí, že princezna je buď králova finanční poradkyně, anebo žena organizující královy výjezdy za hranice.

Královská milenka Corinna zu Sayn-Wittgenstein

arb


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.