nahoru

Vlna uprchlíků je pro Evropu nezvladatelná: Při ztroskotání lodi ve Středomoří zemřelo 700 lidí

ČTK, ref 19. dubna 2015 • 10:20
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Profimedia.cz

Až 700 lidí zřejmě zahynulo poté, co se v noci na dnešek ve Středozemním moři potopila loď s uprchlíky na palubě. Uvedla to italská agentura ANSA. Podle internetového portálu Times of Malta se 28 lidí podařilo zachránit.

Je to další z mnoha případů, který se ve Středozemním moi v poslední době odehrál. A situace se neustále zhoršuje. Jedná se především o uprchlíky ze severní Afriky a Blízkého východu. Například Libyjce, Syřany, ale i příslušníky mnoha dalších států Afriky.

Situace zneužívají zločinecké gangy, z nichž některé pak financují různé islamistické skupiny. Lodě často pocházejí z Turecka (člena Severoatlantické aliance) a odplouvají většinou od břehů Libye, která je rozkouskována na mnoho částí, protože žádná ze dvou libyjských vlád nekontroluje celé území státu.

Nesnesitelná se tato situace stává především pro Itálii, která čelí obrovskému náporu uprchlíků a zbytek EU ji v tom moc nepomáhá. 

ČTK, ref


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře