Za pilotem Andreasem Lubitzem, který pravděpodobně zavinil pád airbusu, stojí obyvatelé domovského města | Reflex.cz
nahoru

Za pilotem Andreasem Lubitzem, který pravděpodobně zavinil pád airbusu, stojí obyvatelé domovského města

ČTK29. března 2015 • 18:00
Airbus A320
Airbus A320
• foto: 
INT

Členové luteránské církve v německém městečku Montabaur stojí při pilotovi Andreasi Lubitzovi, který je podezřelý z toho, že způsobil úterní zřícení německého airbusu ve francouzských Alpách, a podporují jeho rodinu, která v tomto městečku ve spolkové zemi Porýní-Falc žije. Řekl to dnes agentuře AP místní pastor Michael Dietrich. Montabaur byl otřesen zprávou, že Lubitz jako druhý pilot možná záměrně způsobil pád letadla společnosti Germawings, v němž zahynulo 150 lidí.

"Je pro nás obzvlášť těžké, když je jediná oběť z Montabauru podezřelá, že celou tuto tragédii způsobila - i když to nebylo potvrzeno, tak tomu hodně nasvědčuje - a že se s tím musíme vyrovnávat," řekl pastor agentuře po nedělní bohoslužbě věnované obětem neštěstí. "Pilot a jeho rodina patří do našeho společenství a my při nich stojíme, chceme rodině pomáhat a nebudeme to skrývat," dodal Dietrich.

Pastor uvedl, že s Lubitzovou rodinou zatím přímo nemluvil. Rodinu také ještě nekontaktovali francouzští vyšetřovatelé, "v zájmu slušnosti a s ohledem na jejich bolest", řekl vyšetřovatel Brice Robin.

Na místě zřícení letounu pokračuje rozsáhlá operace záchranářů, kteří hledají ostatky obětí, pozornost médií a vyšetřovatelů se ale upírá zejména na osobu druhého pilota. Oficiálních informací potvrzujících hypotézu, že Lubitz způsobil havárii letadla úmyslně, je zatím málo. Vyšetřovatelé zatím sdělili jen to, že Lubitz byl v době havárie sám v kokpitu a že kapitán se k němu pokoušel násilím dostat. Německá prokuratura zatím informovala jen o tom, že 27letý muž trpěl zdravotními obtížemi a že to v práci tajil.

Dietrich řekl, že znal Lubitze jako chlapce, kdy se účastnil hodin náboženské výchovy, a že jeho matka hrála v místním kostele na varhany. "Znám ji i její rodinu. Nedává mi to smysl. Je to nepochopitelné pro mě i pro nás všechny, kteří jsme je znali," uvedl Dietrich. "Co vím, tak se neobjevily žádné zjevné známky, že v jeho zázemí bylo něco, co by mohlo vést k něčemu takovému," dodal.

ČTK

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější