nahoru

U Obrataně se srazil vlak s kamionem, po nehodě je 11 zraněných

ČTK, ref24. března 2015 • 10:00
U Obrataně se srazil vlak s kamionem
U Obrataně se srazil vlak s kamionem
• foto: 
ČTK

Na trati u Obrataně mezi Táborem a Pelhřimovem se dnes ráno srazil osobní vlak s kamionem. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala vlak po srážce vykolejil. Policie uvedla, že nehoda si vyžádala 11 zraněných ve vlaku, v němž bylo 18 lidí. Mezi zraněnými je i strojvedoucí, který byl s těžkým zraněním letecky přepraven do českobudějovické nemocnice. Provoz na silnici I/19 mezi Lejčkovem a Obrataní je zastaven. Policie změnila objízdnou trasu přes Pacov.

"Původní objížďka přes Cetoraz byla kvůli špatné průjezdnosti pro nákladní automobily změněna," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Policisté teď dopravu odklánějí z obce Kámen směrem na Eš, Pacov a Cetotraz zpět na silnici I/19.

Podle ředitelky krajských záchranářů Vladislavy Filové je po nehodě jeden člověk zraněný těžce, pět lidí utrpělo středně těžká zranění, ostatní jsou zraněni lehce. "Těžce zraněný člověk skončil v nemocnici v Českých Budějovicích, ostatní jsou v nemocnicích v Táboře a v Pelhřimově," řekla Filová.

O vážné nehodě se policie dozvěděla z oznámení na tísňovou linku. Podle webu Českých drah se osobní vlak s kamionem střetl v 07:20 na železničním přejezdu mezi stanicemi Obrataň a Chýnov. Provoz na trati je přerušen. České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu mezi stanicemi Tábor a Pacov.

ČTK, ref


Diskuse ke článku