nahoru

V Česku začal o půlnoci prodej nového iPhonu 6

ČTK, ref 24. října 2014 • 13:00
iPhone 6
iPhone 6
• foto: 
ČTK

V Česku se o půlnoci začaly ve vybraných prodejnách prodávat chytré telefony iPhone 6 a 6 Plus od firmy Apple. Všechny značkové prodejny operátorů, autorizovaní prodejci Apple a velké řetězce s elektronikou by telefony měly nabízet od dnešního rána. Vyplývá to z informací firem.

Kolem půlnoci si pro nový telefon přišly desítky lidí, dlouhé fronty se díky rezervacím netvořily. Otevřeno mělo několik prodejen operátorů a autorizovaných prodejců Apple v centru Prahy a Brna. Čekající dostávali občerstvení, mohli několik telefonů vyhrát nebo se naučit s iPhonem fotografovat.

Cena iPhonu 6 bez závazku začíná na 18.240 Kč u O2, T-Mobile telefon prodává o 59 korun dráž a Vodafone od 18.577 Kč. Za nižší cenu lze přístroj koupit u operátorů přes internet nebo při uzavření smlouvy na určitou dobu. Cenu dnes zveřejnil i český internetový obchod Apple, startuje na 18.390 Kč za iPhone 6 a na 21.190 Kč za 6 Plus.

Obchodníci se shodují, že první dodávka nových iPhonů byla omezená a zřejmě se rychle vyprodá. Do Česka se telefony oficiálně dostaly více než měsíc po uvedení v USA, Velké Británii a na několika dalších trzích.

Přístroje mají výrazně větší displej než jejich předchůdci. Jsou rychlejší a jejich baterie mají delší životnost. Telefony měly při zahájení prodeje problémy s operačním systémem a podle některých informací od uživatelů se mohou při nošení v kapse ohýbat.

ČTK, ref


Diskuse ke článku