nahoru

Tygr, kterého vypustil Putin do volné přírody, dělá neplechu v sousední Číně

ČTK, Tereza Stonišová 22. října 2014 • 15:00
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
• foto: 
Profimedia.cz

Ussurijský, neboli sibiřský tygr, se před několika měsíci dostal do volné přírody. Za velkého mediálního zájmu jej vypustil do přírody ruský prezident Vladimir Putin. Nyní tygr způsobil možná až groteskní škodu, o níž informovala čínská média: napadl čínský kurník se slepicemi.

Oficiální tiskové agentury v Číně píší, že tygr ussurijský rozsápal pět slepic čínském kurníku. Stalo se tak údajně nedlouho poté, co tygr překročil rusko-čínskou hranici.

Zprávu přinesly britské deníky The Times a Daily Telegraph, kde odkazují právě na čínská média. Škodu způsobila šelma v heilongjiangské provincii, která je nejvýchodněji položenou provincií Číny, kde právě sousedí s Ruskem. Deník The Times uvedl, že ruským expertům prý zařízení na tygrově noze potvrdilo, že zvíře překročilo čínské hranice.

Putin tygra vypustil z rozsáhlé ruské oblasti Amuru, zvíře se pak zřejmě vydalo na jih do Číny. Nepotvrzené informace uvádějí, že zvíře bylo během vypouštění na svobodu pod vlivem drog, aby nemohlo dojít k případnému napadení prezidenta.

ČTK, Tereza Stonišová


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.