nahoru

Zeman vydal fatvu: Do pořadu Václava Moravce už nikdy nepůjdu, je to podvodník

vib 6. září 2014 • 16:00
Miloš Zeman
Miloš Zeman
• foto: 
ČTK

Miloše Zemana rozčílil moderátor České televize Václav Moravec (oba muži se přitom velmi dobře znají a tykají si), řekl, že se chová jako „domovnice“ a že už nikdy nepůjde do jeho pořadu Otázky Václava Moravce. Prezidentovi se zejména nelíbí, jak moderátor minulou neděli diskutoval s premiérem Sobotkou o služebním zákoně.

Moravec tvrdil, že také Zeman měl ve své vládě politické náměstky, ale že teď je zásadně odmítá. Hlava státu to označila za lež.

„Jestliže novinář řekne, že prezident lže, a potom je usvědčen z nepravdy, tak je to buď podvodník, nebo amatér. Já jsem se rozhodl na to reagovat podobně jako Václav Klaus, který k Václavu Moravcovi nikdy nechodil. Já jsem mu dal dvě příležitosti a třetí mu už nedám,“ sdělil Zeman rádiu Frekvence 1.

Miloši Zemanovi nelze než připomenout, že on například lže o ruských vojácích na Ukrajině. Tvrdí, že tam nejsou. Přitom sám prezident Putin řekl, že si s Ukrajinou jeho země vyměnila vojáky-zajatce a ruská média často popisují pohřby vojáků, kteří na jihovýchodě Ukrajiny v posledních týdnech zahynuli.

vib


Klíčová slova: Václav Moravec, Miloš Zeman


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.