nahoru

Francouzská policie zadržela člena protidrogového týmu, je podezřelý z krádeže 50 kilogramů kokainu

ČTK, bah3. srpna 2014 • 12:00
Ukradený kokain má hodnotu jednoho milionu eur.
Ukradený kokain má hodnotu jednoho milionu eur.
• foto: 
ČTK

Francouzské úřady zadržely člena policejního protidrogového oddílu, který čelí podezření z krádeže více než 50 kilogramů kokainu z pařížského policejního velitelství. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Nejmenovaný důstojník byl dopaden ve městě Perpignan na jihu Francie, kde byl na dovolené.

Úřady kokain původně zabavily při razii proti podezřelému senegalskému gangu činnému na severu francouzské metropole, napsal list Le Parisien. Z policejního velitelství v srdci Paříže se droga ztratila minulý týden. Zdá se přitom, že kokain, který by na černém trhu stál zhruba tři miliony eur (83 milionů Kč), zmizel ze zabezpečené místnosti.

Kamerový systém pořídil snímky muže, který onu noc přišel na policejní centrálu se dvěma taškami a krátce poté ji opustil. Vyšetřovatelům to pomohlo určit totožnost podezřelého, sdělila policie.

Podle BBC nebylo v sobotu bezprostředně jasné, jestli se inkriminovaný kokain podařilo získat zpět.

Oddíl pro boj s omamnými látkami patří k nejprestižnějším skupinám v rámci policejního velitelství a celá věc pro něj znamená bezpříkladný skandál, napsal na webu list Le Monde. Případ prý sleduje i Generální inspekce státní policie (IGPN), nazývaná "policie policií".

ČTK, bah
Diskuse ke článku