nahoru

Soud nechal zveřejnit při procesu s atletem Pistoriusem dramatické fotografie

Daniel Baret 14. března 2014 • 15:00
Soud nechal zveřejnit při procesu s atletem Pistoriusem dramatické fotografie
foto: archiv

Soud v Jihoafrické republice, který řeší případ slavného paralympijského atleta Oscara Pistoriuse, nechal zveřejnit velmi šokující a dramatické fotografie, které mají dokázat jeho vinu. Pistorius podle žaloby zavraždil loni svoji přítelkyni Reevu Steenkampovou.

Fotografie pořídili policisté přímo na místě činu (kam je rozrušený atlet zavolal) a ukazují, jak jsou oblečení, ruce a dokonce i protetické náhrady na nohou Pistoriuse zakrvácené. Má se jednat o jeden z důkazů ve sledovaném procesu.

Známý sportovec ale pořád tvrdí, že vše se odehrálo jinak, že si Steenkampovou spletl v noci se zlodějem. Nestihl si proto prý ani nasadit protézy a střílel skrze dveře do koupelny, stojíc pouze na svých pahýlech. Jenže pak si uvědomil omyl, nasadil si protézy a pokusil se kriketovou pálkou rozrazit dveře, aby se k ženě dostal. Prokuratura se naopak snaží dokázat, že Pistorius se se svou přítelkyní loni na svátek svatého Valentýna nejprve pohádal, poté se dobýval kriketovou pálkou za ní na toaletu, načež ji zastřelil. Viní ho z úkladné a dlouho připravované vraždy. Obhajoba tvrdí, že se události seběhly v jiném pořadí: nejprve střílel (v domnění, že na lupiče) a poté se snažil do koupelny dostat. Nově zveřejněné fotografie mají vnést do případu jasno.

Daniel Baret


Klíčová slova: vražda, Oscar Pistorius, fotogalerieDiskuse ke článku