Evropskou kandidátku zelených povede předseda Liška | Reflex.cz
nahoru

Evropskou kandidátku zelených povede předseda Liška

ČTK10. března 2014 • 07:00
Ondřej Liška
Ondřej Liška
• foto: 
Frantiček Vlček / Mafra / Profimedia.cz

Kandidátku Strany zelených ve volbách do Evropského parlamentu povede stranický předseda a někdejší ministr školství Ondřej Liška. Za ním bude na listině právnička Michaela Suchardová. ČTK o tom dnes informoval mluvčí zelených Jan Žáček.

Program zelených pro květnové volby do EP podle něho klade důraz na ekonomické oživení a prosperitu Evropy, zajištění rovných šancí a na kvalitní život ve zdravém prostředí.

Mandát evropského poslance byl podle Lišky pro české politiky až na výjimky 'odstavnou kolejí'. "To chtějí zelení změnit, proto kandiduji do Evropského parlamentu jako předseda strany. Chci, aby se Evropa vrátila do české politiky," sdělil Liška.

Ve volbách do Evropského parlamentu budou zelení spolupracovat s hnutím Změna. Představitelka hnutí, náměstkyně libereckého hejtmana Zuzana Kocumová bude na čtvrtém místě kandidátky.

Zelení byli v letech 2006 až 2010 sněmovní a jednu dobu i vládní stranou. V předminulých a minulých předčasných volbách do dolní komory neuspěli. V minulých evropských volbách dostala Strana zelených zhruba dvě procenta hlasů. Hnutí Změna získala v posledních sněmovních volbách asi půl procenta hlasů.

Česko je osmá nejpokojnější země na světě a vede před Švýcarskem

ČTK


Klíčová slova: reflex, volby, zeleni, liskaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,250
28,570
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější