nahoru

Ochránci dat zahájili řízení s vnitrem kvůli videu Nagyové

ČTK, jan7. března 2014 • 09:04
Jana Nagyová
Jana Nagyová
• foto: 
ČTK

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zahájil správní řízení s ministerstvem vnitra kvůli zveřejnění policejního videa ze zadržení někdejší šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase Jany Nagyové (dnes Nečasové).

Videozáznam zadržení Nagyové v prosinci poskytl pořadu České televize Otázky Václava Moravce šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta.

"Bylo zahájeno správní řízení s Českou republikou - ministerstvem vnitra jako správcem osobních údajů. Řízení ještě probíhá, nebylo ukončeno," napsala bez dalších podrobností mluvčí ochránců dat Hana Štěpánková. Podle zákona o ochraně osobních údajů hrozí právnické osobě za porušení zákazu zveřejnění těchto údajů prostřednictvím televize pokuta do výše pěti milionů korun. Šlachta už dříve uvedl, že podle jeho názoru žádný zákon neporušil. Chtěl prý veřejnosti dokázat, že při zatýkání Nagyové nedošlo k žádným excesům.

Kauza šperky Jany Nagyové: Krutý trest za vášeň pro luxus
Pavel Šafr 26. února 2014 • 13:55

Kauza šperky Jany Nagyové: Krutý trest za vášeň pro luxus

Kvůli zveřejnění videozáznamu čelil šéf ÚOOZ trestnímu oznámení od současného manžela Nagyové Nečase. Generální inspekce bezpečnostních sborů však nedávno dospěla k závěru, že v tomto ohledu se žádný trestný čin nestal. Expremiér Nečas čelí společně se svou manželkou obvinění z podplacení v kauze údajných trafik pro exposlance Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a Marka Šnajdra. Dalším obviněným je Fuksův exnáměstek Roman Boček. Kauza kolem Nagyové loni vedla k pádu Nečasovy vlády, Nečas se rovněž vzdal funkce předsedy ODS.

Budování kapitalismu ve dvanácti obrazech
Pavel Šafr 6. března 2014 • 11:14

Budování kapitalismu ve dvanácti obrazech

ČTK, jan
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,770
28,550
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější