nahoru

Ozbrojený student držel v moskevské škole rukojmí a zastřelil učitele s policistou

ČTK, lam 3. února 2014 • 11:41
Moskva
Moskva
• foto: 
ČTK

Dva mrtvé a nejméně jednoho zraněného si dnes na severovýchodě Moskvy vyžádal útok ozbrojeného studenta, který s pistolí v ruce pronikl do jedné z místních škol. V učebně biologie držel jako rukojmí dvacet patnáctiletých dětí, než se policistům podařilo ho "neutralizovat". Podle agentury Interfax je útočník živ a vyšetřuje ho policie.

Moskevský rozhlas oznámil, že útočník nejprve zastřelil policistu, který v té době před školou hlídkoval. Přinutil ho, aby mu umožnil vstup do objektu, a pak ho výstřelem z pistole zabil. Druhým mrtvým je podle policie učitel školy, okolnosti jeho smrti zůstávají nejasné. Při incidentu byl rovněž jeden policista zraněn.

Všechna rukojmí se podle ruských médií podařilo osvobodit, z dětí nebyl nikdo zraněn. Policie bezprostředně po útoku celou budovu vyklidila, na místo se dostavilo pět vozů záchranné služby a policejní vrtulník.

Střelec podle ruských novinářů nepředložil policistům žádné podmínky.

ČTK, lam


Klíčová slova: Rusko, Moskva, škola, atentátDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.