nahoru

Pokusili se ukrást Freuda, ale upadl jim na zem

jan 16. ledna 2014 • 14:30
Sigmun Freud
Sigmun Freud
• foto: 
profimedia.cz

V noci na 1. ledna 2014 do krematoria Golders Green na severu Londýna pronikli zločinci. Během loupení na podlahu upustili vázu z antického Řecka vyrobenou ve 3. století před naším letopočtem, ve které byl uschován prach zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda a jeho ženy Marthy.

Policie předpokládá, že zločinec pronikl do budovy, aby uloupil urnu, avšak z nějakých důvodů nedokázal svůj záměr zrealizovat.

„Tak cynický zločin mohl spáchat jenom velmi zkažený a bezduchý člověk a my uděláme všechno, co můžeme, abychom ho dostali za mříže“, prohlásili policisté. Jak se píše v oficiální zprávě, je v současné době Freudův prach i prach jeho manželky umístěn na „spolehlivém místě“.

Freud musel před nacisty odejít z Rakouska do londýnského exilu a zemřel v Londýně již v září roku 1939. Jeho manželka zemřela v roce 1951 ve svých devadesáti letech. Samotná urna byla darem od princezny Marie Bonapartové, slavné a bohaté Freudovy klientky.

jan


Klíčová slova: Londýn, krádež, Sigmund Freud


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.