nahoru

Dobrá zpráva: Ve Vietnamu vyšly známé Pražské pověsti

Viliam Buchert4. listopadu 2013 • 08:00
Dobrá zpráva: Ve Vietnamu vyšly známé Pražské pověsti
foto: Archív

V podstatě každý ví, jak silná a vlivná je vietnamská komunita, která žije u nás. V samotném Vietnamu ale žijí další tisíce lidí, kteří kdysi u nás pracovali a studovali. Ti mají často pořád velký zájem i o českou kulturu. Příkladem toho je nová kniha Pražské pověsti, která vyšla poprvé ve vietnamštině.

Vietnamci tak mají možnost poznat pověst o Libuši a Přemyslovi, o Bivojovi, nebo o svatém Václavovi. O vydání knihy informoval Reflex.cz přímo z Hanoje Marcel Winter, čestný předseda Česko-vietnamské společnosti. „Je to výjimečná věc, protože kniha pomůže Vietnamcům daleko lépe poznat naši historii,“ říká Winter. 

Knihu Pražské pověsti napsal Václav Cibula a vietnamský překlad knihy je doplněn obrázky malíře Cyrila Boudy. Pověsti přeložil nejvýznamnější vietnamský překladatel české literatury a poezie Duong Tat Tu z Hanoje společně se svojí dcerou Mgr Duong Thi Chau Lan, která bydlí v Praze.

Pan Duong Tat Tu celý život překládá naši literaturu a mnohdy se musel ve Vietnamu zříci svého honoráře, aby jeho překlad mohl vůbec vyjít. Díky jeho práci poznali vietnamští čtenáři básně Jaroslava Seiferta, prózu Josefa Nesvadby, humor Jaroslava Haška, eseje Franze Kafky, poezii Michala Černíka a díla mnoha dalších autorů. Překladatele před několika dny ocenil za jeho práci i český Senát.

České století: Neotřelý pohled na krizi roku 1938
JAROSLAV ŠAJTAR 2. listopadu 2013 • 22:36

České století: Neotřelý pohled na krizi roku 1938Klíčová slova: reflex, prazske povesti, vietnamDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,960
22,740
29,130
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější