nahoru

Nepokoje v Egyptě sílí: Po zásahu pořádkových sil zemřelo dnes asi 15 lidí

ČTK, la14. srpna 2013 • 09:16
• foto: 
Reuters

Egyptské pořádkové síly dnes ráno začaly s pomocí slzného plynu vyhánět stoupence sesazeného prezidenta Muhammada Mursího z obou jejich tábořišť v centru metropole Káhiry.

Podle agentury Reuters, která se odvolala na očitého svědka, zahynulo při zásahu nejméně patnáct lidí. Zpravodajské televize CNN a BBC informují "pouze" o pěti mrtvých.

Erdoğanova pomsta: sbohem, rozumné Turecko
Daniel Deyl 7. srpna 2013 • 17:12

Erdoğanova pomsta: sbohem, rozumné Turecko

Zatímco granáty se slzným plynem dopadaly hlavně na větší z obou tábořišť na předměstí Nasr, do menšího postaveného na okraji areálu Káhirské univerzity už podle přímých záběrů televizí Al-Džazíra a Al-Arabíja vjely buldozery, které srovnávaly postavené stany se zemí.

O život přišlo 250 lidí

Mursího stoupenci patří většinou k islamistickému Muslimskému bratrstvu. Odmítají postup armády, která 3. července Mursího přinutila odejít z úřadu a zadržela jej. Exprezidentovi přívrženci od té doby pořádají pravidelné protestní akce, kterými chtějí docílit návratu Mursího do funkce. Při střetech a demonstracích pořádaných od začátku července přišlo o život na 250 lidí. Naposledy v úterý si potyčky vyžádaly jednoho mrtvého a 11 zraněných.

ČTK, la


Klíčová slova: Egypt, prezident, Mursí, protesty, nepokoje


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější