nahoru

VIDEO: Havel dorazil na Hrad. A s ním tisíce lidí

pev 21. prosince 2011 • 13:04
 VIDEO: Havel dorazil na Hrad. A s ním tisíce lidí
foto: Stanislav Krupař

Na poslední cestě z centra Pražská křižovatka na Pražský hrad doprovodilo ostatky Václava Havla podle odhadů policie okolo deseti tisíc lidí. Podívejte se na video ze smutečního průvodu, které natočili reportéři Reflexu Pavel Poslušný a Stanislav Krupař.


Zástup lidí vyrazil podle plánu za automobilem s rakví v 8 hodin přes Karlův most, Malostranské náměstí, Nerudovu ulici, Úvoz a Loretánskou ulici do kasáren Hradní stráže.Na místo přijel vůz s ostatky krátce po deváté hodině. V druhé fázi smuteční události byla rakev přemístěna na dělostřeleckou lafetu, na níž odvezli příslušníci armády v roce 1937 na Hrad ostatky T. G. Masaryka.Po desáté hodině byla s vojenskými poctami, za potlesku přihlížejících a cinkání klíčů - symbolu sametové revoluce - dopravena přes hradní nádvoří do Vladislavského sálu.

 

 

Zde před hosty přednesl projev prezident Václav Klaus. Na závěr smutenčího shromáždění zazněla česká hymna v podání symfonického orchestru. Od 13.00 neméně do 20.00 je Vladislavský sál otevřen pro veřejnost.

 

Václava Havla doprovodily na poslední cestě tisíce lidíVIDEO Stanislav Krupař, Pavel Poslušný

Video: Stanislav Krupař, Pavel Poslušný

 

 

pev


Diskuse ke článku