Český debutant v brance Lukáš Dostál před duelem s Velkou Británií Zdroj: Pavel Mazáč / Sport

Čeští fanoušci na MS ve Finsku před zápasem s Velkou Británií
Tomáš Kundrátek před zápasem s Velkou Británií
Radost českých hokejistů po vstřelené brance
Filip Hronek na MS v hokeji 2022
31
Fotogalerie

Česko vs. Velká Británie 5:1. Vítězný start na MS měl rozpačitý úvod, pak hokejisté ostrovní tým rozstříleli

Čeští hokejisté ve svém prvním utkání na mistrovství světa ve Finsku porazili Velkou Británii 5:1. Vítězný debut v reprezentaci tak prožil brankář Lukáš Dostál.

Po bezgólové první třetině otevřel skóre ve 28. minutě Matěj Blümel. Trestné střílení pak sice neproměnil kapitán Roman Červenka, ale vzápětí zvýšil Jakub Flek. Další branky přidali ve třetím dějství obránce David Jiříček, Jiří Černoch a podruhé se prosadil Blümel. Teprve pak snížil Ben Lake. Červenka si připsal tři nahrávky.

Hned v neděli čeká výběr finského kouče Kariho Jalonena souboj se Švédskem, které dnes zahájilo turnaj vítězstvím 3:1 nad Rakouskem. Utkání začne v 19:20 SELČ.