V Belgii vjelo auto do davu lidí: Na místě je pět mrtvých a mnoho vážně zraněných!

V Belgii vjelo auto do davu lidí: Na místě je pět mrtvých a mnoho vážně zraněných! Zdroj: RTL INFO

V Belgii najelo auto do shromáždění před karnevalovým průvodem, řidič zabil šest lidí

V belgickém městě La Louvière jižně od Bruselu ráno zahynulo nejméně šest lidí, když do davu shromážděného před plánovaným karnevalovým průvodem ze zatím neznámých důvodů najelo auto. S odvoláním na místní činitele o tom informují belgická média. Podle poslední bilance po incidentu zůstalo také skoro 40 zraněných, z toho 10 vážně. Řidič auta skončil ve vazbě.

Tragédie se odehrála v městské části Strépy-Bracquegnies okolo 05:00. "Auto, které jelo značnou rychlostí, najelo do davu, který se shromáždil při příležitosti průvodu Gillesů," uvedlo město, přičemž odkazovalo na název ústředních postav belgických karnevalů. "Řidič následně pokračoval v cestě, ale byl zastaven," pokračuje prohlášení.

Proč vozidlo do lidí najelo, nebylo jasné, uvádí web rozhlasové a televizní společnosti RTL. Zpravodaj tohoto média, který byl na místě, uvedl, že vozidlo při příjezdu k davu zrychlilo a že "než si kdokoli mohl uvědomit, co se děje, byli všichni na zemi".

V první bilanci úřady hlásily čtyři mrtvé, šéf záchranných služeb v regionu Henegavsko Claude Hainaut následně ohlásil další dvě ztráty na životech. "Aktuální bilanci činí šest mrtvých lidí na místě, deset vážně zraněných, deset o něco méně vážně a 17 lehce zraněných," uvedl. Při průjezdu auta podle něj bylo na místě asi 70 lidí.

Policie uvedla, že automobil nebyl před incidentem pronásledován. Ve vozidle zřejmě bylo víc osob, přičemž podle veřejnoprávní zpravodajské společnosti RTBF byly všechny vzaty do vazby.

"Otřesné zprávy ze Strépy-Bracquegnies. Komunita, která se scházela k oslavě byla zasažena přímo do svého srdce," napsal na twitteru belgický premiér Alexander De Croo. Dodal, že myslí na oběti a jejich blízké, a vyjádřil podporu krizovým složkám.