nahoru

Planking: Nevinná zábava nebo hazard se životem?

far 16. května 2011 • 12:21
Planking: Nevinná zábava nebo hazard se životem?
foto: facebook.com

Na internetových sociálních sítích vznikl nový fenomén – tzv. planking. Jehož účelem je položit se jako prkno tváří dolů na neobvyklém místě, vyfotografovat se u toho a následně zveřejnit svoji fotografii na internetu.

Planking, jehož název je odvozen z anglického výrazu pro prkno (anglicky plank), se v poslední době stal celosvětovým hitem. Facebooková stránka vyznavačů této zábavy má v současné době přes 100 000 příznivců a jsou na ní zveřejněné desítky fotografií „ležících prken“ skutečně na všemožných místech – na lavičce, na kancelářském stole, na nákupním vozíku, na autě či za komínem. Touha vytvořit lidské prkno na co nejbizarnějším místě a posunout tuhle zábavu do další úrovně se zdá být nekonečná.

 

 

A právě snaha překonat v plankingu další hranici stála v neděli život dvacetiletého Australana. Ten se chtěl položit na zábradlí balkónu. Neudržel však rovnováhu a po dopadu z výšky na zem se zabil.

 

far


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.