Takzvaný kolega Jiří X. Doležal zradil | Reflex.cz
nahoru

Takzvaný kolega Jiří X. Doležal zradil

Jan Jandourek11. března 2011 • 11:14
jxd
jxd
• foto: 
reflex

Poté, co přišel Jiří X. Doležal se závažným zjištěním o skutečných sklonech ministra financí Miroslava Kalouska, svůj text odvolal a odvolání pokoutně umístil na web Reflexu. Tento náhlý obrat, ke kterému došlo, je nám záhadou.

 

Ještě včera o pravosti původního materiálu nikdo nepochyboval a můžeme potvrdit, že ani jeho autor. Nic nenaznačovalo tomu, že jde snad o nějakou mystifikaci, žert nebo omyl. Zpětně nám toto chování JXD mnohé vysvětluje o jeho pravém morálním profilu.

 

Kevin Smith kašle na reklamu. A vychází mu to
Radim Bartík 4. března 2011 • 16:19

Kevin Smith kašle na reklamu. A vychází mu to

 

Redakční kolektiv si již dlouhou dobu všímal jeho jisté názorové rozkolísanosti. Také je nyní zřejmé, proč se tak často vytrácel z redakce směrem k ministerstvu financí pod záminkou, že jde hledat zkameněliny, což jsme mylně považovali za metaforu pro investigaci ve fosilních politických kruzích. Jeho nákladný životní styl, zahraniční oblečení nakupované v předních asijských buticích, výstřední koníčky jako sběr trilobitů, svatba s mladou ženou a v neposlední řadě experimenty s látkami navozujícími změněný stav mysli – to všechno asi něco stálo, že?

 

Láska křesťana a muslimky vyústila v Egyptě v masakry. Odér revoluce vyprchává
Ptáme se jménem redakčního kolektivu jako kolektivní hlídací pes demokracie a zástupci českého národa, v čím žoldu ve skutečnosti takzvaný kolega Doležal sloužil, komu to prospívalo. Jeho se zeptat nemůžeme, neboť se vytratil pod záminkou dovolené, nejspíše však ke svým více či méně známým chlebodárcům. Tak tedy končí cesta člověka, kterému pracující čtenářský lid důvěřoval. Ale i zde platí, opustíš-li mne, nezahynu, opustíš-li mne, zahyneš.

 

Byla jiná: Připomeňte si slavné role Annie Girardotové

 

Ministře Kalousku, pokud se domníváte, že si najdete v našich řadách nějakou novou prodlouženou ruku, musíme vám rozhodně sdělit, že my, pracující intelektuálové, jsme se nyní semkli a jsme ještě silnější než dřív a v tomto boji vytrváme.

 

Nakupujete prošlé potraviny? Jak často?
far 10. března 2011 • 08:00

Nakupujete prošlé potraviny? Jak často?

 

Jako (dočasně) nejvyšší účetní v této zemi byste měl vědět, že přijde den a zúčtujem spolu, se všemi Kalousky, Doležaly a jim podobnými, kteří se ve své bezmezné pýše nezastaví před ničím. Ale i zde platí ono prastaré: Neprojdou!

 

OPRAVA:

V našem textu „Takzvaný kolega J. X. Doležal zradil“ došlo k několika malým nepřesnostem. Není pravda, že J. X. Doležal zradil, nýbrž nezradil. Též není pravda, že je v cizím žoldu, nýbrž platí, že je ve správném žoldu. Za nepřesnosti se čtenářům i kolegovi Doležalovi omlouváme.


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Fámy, které cloumají státem, jsou nejriskantnějším nástrojem politiky
PREMIUM X Diskriminace mužů-účetních: Česká veřejná správa povýšila formalismus na kafkovský piedestal
PREMIUM X Bouřlivý říjen 1918: Jak vzniklo Německé Rakousko a málem nevzniklo Československo
PREMIUM X Jaroslav Lobkowicz: Monarchie? Raději bych zůstal u prezidenta a republiky...
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější