nahoru

Kačenky, kampak to plujete?

Marek Stoniš 17. května 2010 • 15:37
Rozvodněná Bečva
Rozvodněná Bečva
• foto: 
Marek Stoniš

Rožnov pod Radhoštěm, dnes (pondělí 17.5. 2010) 11.30. Se ženou se procházíme parkem, který přiléhá ke kouzelnému Valašskému muzeu v přírodě s dřevěnými chalupami a kostelíčkem. Kolem bouří Bečva. Vlny se zvedají do výše několika decimetrů a vypadají hrozivě.

 

Najednou se zpoza křoví vybatolí dvě kachničky. Překvapeně se rozhlížejí, co se to v jejich teritoriu vlastně děje. Přecupitají po trávě a noří se do zatím plytké vody, která se přelévá z koryta na pěšiny v parku.

Video se připravuje ...
Rozvodněná Bečva VIDEO Marek Stoniš

 

Fotím a natáčím na mobil a přeju si, ať se Bečva nepřevalí až za plot, do muzea. Ale prší a pršet nepřestává. Schováváme se před vlezlým deštěm do kavárny, kde je puštěna ČT 24. Reportérky, které jsou možná vyděšenější, než "naše" kachničky, hlasí, že cesty kolem Rožnova se pomalu uzavírají. Platíme a spěcháme k autu, abychom se dostali do Ostravy. Podařilo se.

Video se připravuje ...
Rozvodněná Bečva VIDEO Marek StonišDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.