nahoru

Cyril Höschl: Očkovaní versus neočkovaní

Cyril Höschl 21. listopadu 2021 • 10:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Dobrý den. Dnešní doba žije také tématem očkovaných proti neočkovaným. U očkovaných je to poměrně jasné. Chtějí chránit sebe, svoje blízké nebo se nechtějí nakazit. Jak je to ale u odpíračů, mohl byste toto téma nějak zhodnotit? Co je to za lidi? Čeho se bojí, čím se nechávají ovlivnit? Informací všelijakých je hodně – a kdo se v nich má vyznat. Děkuji za odpověď. Josef Pácha, Jihlava

Předpokládám, že máte na mysli očkování proti covidu-19, protože s ostatními očkováními dosud až na výjimky prakticky žádný problém nebyl. Dnes to ale vskutku vypadá tak, že z očkovanosti se stal jakýsi status občana, jenž řadí svého nositele do vyvolenější kasty, asi jako kdysi členství v KSČ. Celospolečenskou kýženost vakcinace lze uchopit jako raison d’être mocenské represe a honu na čarodějnice (na renegáty, disidenty, kontrarevolucionáře, revizionisty a neočkované), což je politicky nesmírně svůdné. Ale teď z druhé strany: očkování obecně je největší úspěch medicíny v celé historii, zachránilo opravdu stamilióny lidských životů a skokově posunulo existenciální hrozby v důsledku infekčních epidemií do úplně jiné roviny.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.