nahoru

6 olympijských exotů, které nejde nemilovat: Naolejovaný multitalent i Maďarka na výletě

Veronika Zenklová, -swp- 12. února 2022 • 14:00

Ačkoliv často končí daleko za těmi nejlepšími, pozorovat jejich výkony je nekonečně zábavné. Řeč je o sportovcích, kteří se kvalifikovali na olympiádu a je pro ně opravdu daleko důležitější zúčastnit se než zvítězit. Seznamte se s těmi, kteří se věnují nečekaným disciplínám a předvádějí naprosto nečekané (nejen) sportovní kreace.

Urostlý miláček publika Pita Taufatofua z Tongy se už potřetí ukáže na olympijských hrách. Poprvé se kvalifikoval v taekwondu v roce 2016 v Riu de Janeiru a o dva roky později překvapil na zimních olympijských hrách v Pchjongjangu, kde svým outfitem ozdobil celý zahajovací ceremoniál. Po taekwondu a běhu na lyžích by rád uspěl v kanoistice. Tak uvidíme, jak mu jeho svalnaté tělo pomazané olejem poslouží tentokrát. 

Hvězdy na pranýři

Maďarka Elizabeth Swaneyová se mezi hvězdnou olympijskou pěchotu dostala díky svému výkonu v Pchjongjangu. Nastoupila do kvalifikace U-rampy akrobatických lyžařek, ale zatímco její soupeřky předváděly krkolomné kousky a létaly hlavou dolů několik metrů nad zemí, ona si to šinula od kraje ke kraji jako vitální důchodkyně po modré sjezdovce v Krkonoších. 

Pokud vás zajímají další exotičtí olympijští exoti, dokoukejte video až do konce!

Veronika Zenklová, -swp-Zimní olympijské hry 2022

Zimní olympijské hry 2022 se konají od 4. do 20. února 2022 v čínském Pekingu. Tam se konaly i Letní olympijské hry v roce 2008. Peking tak bude prvním městem v historii, které hostilo oba typy her. Přinášíme výsledky, přehledy i zajímavosti.

Přehled

Olympijské bizáry Olympijské příběhy Hokej Program Ester Ledecká


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.