
Někteří žebraví turisté zkouší na pohostinné Asiaty historky o tom, že byli okradeni o všechny peníze i doklady. V tomto případě by se ale měli obrátit rovnou na ambasádu své rodné země. Jiní prodávají své věci (včetně bizarností typu latexový sado-maso oblek), náramky, nebo zkouší zaujmout uměleckým vystoupením. Další nabízejí za peníze fotky, které vyfotili na svých cestách kolem světa. Žebráci pocházejí z různých končin. Klobouk a ceduli často drží Australané, Britové i Rusové. Často žádají o peníze na jízdenku domů, ale někteří z nich se brzy objeví se stejnou kartonovou cedulí v jiné části Asie.
Země, ve kterých turisté žebrají peníze na svou další cestu, se přitom donedávna potácely v chudobě. Turistický ruch a peníze, které tu movití cestovatelé utratí, zásadně zvyšují jejich životní úroveň. Cestovatelé, kteří nejen že neutrácejí, ale ještě mají tu drzost místní prosit o peníze, navštíveným státům nejen že nic nepřinášejí, ale doslova je vysávají.
Žebraví baťůřkáři si přitom neuvědomují, jaké mají štěstí. Například Češi mohou bez víz vycestovat do 124 zemí světa. Obyvatelé Indonésie jen do 38, Thajci do 39. Většinu obyvatel asijských zemí ale tento nepoměr trápit nemusí, protože na cestování nikdy nenašetří. Přesto turistům „v nouzi“ pomáhají. Turisté cestující s nedostatečným finančním polštářem si tak plní své sny na jejich úkor.
Ve fotogalerii si můžete prohlédnout sbírku žebrajících individuí s baťůžkem, kteří cestují za peníze těch nejchudších: