Uživatelé elektronických cigaret dvakrát častěji sípají a dusí se, tvrdí vědci | Reflex.cz
nahoru

Uživatelé elektronických cigaret dvakrát častěji sípají a dusí se, tvrdí vědci

Karel Kilián, vtm.zive.cz7. března 2019 • 08:30
Kouření elektronických cigaret není bez rizik.
Kouření elektronických cigaret není bez rizik.
• foto: 
Foto: scom, archiv

Jsou elektronické cigarety škodlivé, nebo nejsou? Podle amerických vědců způsobují uživatelům problémy s dýcháním. Zdravotní rizika jsou prý nezanedbatelná a poměrně vážná.

Neustále se objevují nové a studie, dokazující, či naopak vyvracející vliv kouření elektronických cigaret (takzvané „vapování“) na zdraví konzumentů. University of  Rochester Medical Center publikovala minulý týden závěry výzkumu, podle něhož tento zlozvyk způsobuje uživatelům problémy s dýcháním.

Odborníci došli k závěru, že kouření elektronické cigarety má přímou souvislost s dechovými problémy konzumentů. Konkrétně hovoří o „sípání“, které se u uživatelů projevuje se dvakrát vyšší pravděpodobností než u lidí, kteří pravidelně nepoužívali tabákové výrobky.

Více se dozvíte v článku na webu VTM.zive.cz >>>

Alkohol způsobuje 9 typů rakoviny, víme to jistě a média mlčí, bezpečná dávka…
Jaké překvapení, zvířata zabíjejí! Nechápu, co na tom někdo nechápe

Karel Kilián, vtm.zive.czVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější