3 důvody, proč bydlet ve městě | Reflex.cz
nahoru

3 důvody, proč bydlet ve městě

Prezentace klienta 26. října 2018 • 00:00
• foto: 
Edox reality, s.r.o.

Existují lidé, kteří by za žádnou cenu nechtěli žít na vesnici. Milují městský život se vším, co k němu patří, s jeho klady i zápory. Proč na město nedají dopustit?

Více možností

Nic naplat, město nabízí velké množství možností a příležitostí. Snadněji tady najdete dobrou práci za vyšší mzdu i získáte lepší vzdělání na předních univerzitách, aniž byste museli trávit čas dlouhým dojížděním. Na dosah ruky máte nejrůznější obchody i nákupní centra, sportovní i kulturní zařízení, navštěvovat můžete kina, divadla, kluby, diskotéky. Daleko to nemáte ani k lékaři, na úřad, na poštu, do kadeřnictví nebo kosmetického salonu. A navíc si můžete vybírat.

Maximální pohodlí

Ve městském bytě máte veškeré pohodlí. Řešit nemusíte teplo ani ohřev vody, byty jsou totiž napojené na všechny inženýrské sítě. Starat se nemusíte ani o žádné opravy a údržbu. Zastávky městské hromadné dopravy se nachází v docházkové vzdálenosti a spoje jezdí v krátkých časových intervalech, všude se tak dostanete bez problémů a bez dlouhého čekání. A to nejen ve dne, ale i v noci, kdy se budete vracet z akce či večírku.

Větší byty

V centrech měst se obvykle nachází větší a prostornější byty. Navíc bývají zajímavě řešené, mají vysoké stropy, netradiční dispozice. Často je totiž najdeme v historických budovách. Přestože ceny bytů je vyšší, jejich hodnota v čase neklesá. Pokud se tedy rozhodnete za pár let byt prodat, zpravidla na tom ještě vyděláte.

Existují i nevýhody?

Život ve městě s sebou ale nese také jistá úskalí, rizika a omezení. Z důvodu anonymity a vysoké koncentrace lidí je zde vyšší míra kriminality, někomu může vadit i hustý provoz či hlučnější prostředí. Kapitolou samo o sobě je pak parkování. Pokud je to možné, pak při hledání bytu a procházení nabídek realitních kanceláří zohledňujte i to, zda vám bude k dispozici garážové stání. Jinak se totiž budete muset smířit s dlouhým objížděním bloku ve snaze najít jedno volné místo. Jestli se ale přes všechny tyto nepříjemnosti dokážete přenést, můžete si všech výhod městského bydlení užívat naplno!

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější