Nostalgie pro dospělé, překvapení pro děti: Počítačové hry se kdysi přehrávaly na kazetách | Reflex.cz
nahoru

Nostalgie pro dospělé, překvapení pro děti: Počítačové hry se kdysi přehrávaly na kazetách

Pavel Dobrovský, abicko.cz3. února 2018 • 10:10
Kazety byly nejpoužívanějším záznamovým médiem
Kazety byly nejpoužívanějším záznamovým médiem
• foto: 
Game On

V druhé polovině minulého století byly audiokazety nejpoužívanějším záznamovým médiem. Na kazety se nahrávala hudba – a hry. Data se běžně neposílala po síti, ale přehrávala se na kazetě.

Jak fungovaly hry na kazetách? Záznam byl zvukový a každý zvuk obsahoval informaci, kterou počítač při přehrávání kazety z magnetofonu načetl do paměti. Podle délky magnetické pásky se na kazetu vešly až desítky her (oboustranně).

Reportáž z výstavy o historii videoher >>>

V době osmibitových počítačů měl každý hráč několik kazet, které neustále přepisoval novými hrami. Kazety vytlačily diskety různých rozměrů, ty pak CD disky a ty média jako USB Flash paměti a internet. Na výstavě Game On se ale můžete podívat do časů, kdy se data běžně neposílala po síti, ale přehrávala se na kazetě.

Zavzpomínejte si: Počítač IQ 151: Génius "pravěku" >>>

Menší prsa, více špíny a divočiny. Nový Tomb Raider se představuje v první ukázce
Film Prezident Blaník: Miloši Zemane, děkujeme za velkého Tondu, i když je nedokonalý

Pavel Dobrovský, abicko.czMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější