nahoru

IKEA pobavila. Vydala návod, jak vytvořit z koberce kostým Jona Sněha

Tereza Stonišová 20. srpna 2017 • 09:00
IKEA pobavila. Vydala návod, jak vytvořit z koberce kostým Jona Sněha
foto: Ikea

Již před několika měsíci se hlavní kostymérka oblíbeného seriálu Hra o trůny nechala slyšet, že oděvy Noční hlídky, jíž velela oblíbená postava Jon Sníh, jsou vytvořené z koberců švédského řetězce IKEA. Obchodní marketing řetězce vycítil příležitost a na kostymérku zareagoval. A velmi zdařile.

„Ty přehozy jsou ve skutečnosti koberce z Ikey,“ řekla v muzeu v americkém Los Angeles Michele Claptonová, hlavní kostymérka seriálu. Reakce Ikey na sebe nenechala dlouho čekat a před několika dny se na facebookovém profilu objevil klasický návod, jak si koberec přetvořit na přehoz strážců Severu před armádou mrtvých za Zdí.

Jak trefně poznamenal španělský kulturně zaměřený web Cultura Inquieta, pro suvenýr skalního fanouška seriálu nemusíme chodit daleko. Stačí si opatřit koberec a prostřihnout jej vprostřed. Návod si prohlédněte v galerii výše.  

Plédy nosí v seriálu nejen Jon Sníh, ale také další členové tzv. Noční hlídky. Ta chrání před Bílými chodci a Nočním králem nejen Sever, ale všech Sedm království. Po nějaký čas byl lordem velitelem na Noční hlídce také Jon Snow, díky němuž se tyto přehozy popularizovaly. 

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.