Freediver pokořil další rekord, potopil se na jeden nádech do nejhlubšího bazénu světa | Reflex.cz
nahoru

Freediver pokořil další rekord, potopil se na jeden nádech do nejhlubšího bazénu světa

Tereza Stonišová22. července 2017 • 17:00
Freediver pokořil další rekord, potopil se na jeden nádech do nejhlubšího bazénu světa
foto: reprofoto

Freediving neboli volné potápění, u kterého potápěči nepoužívají žádné kyslíkové přístroje, je vlastně jednou z nejstarších sportovních disciplín. K mořskému dnu se potápěli lidé již před dvěma tisíci lety. Tato obdivuhodná sportovní disciplína má nyní svého nového hrdinu.

Je jím freediver Gulliame Néry, který se pokusil o ponor na jeden nádech do vůbec nejhlubšího bazénu na světě. Ten se nachází v Itálii ve městě Montegrotto Terme a je součástí hotelového komplexu Terme Millepini. Bazén se nazývá Deep Joy neboli Hluboké potěšení. Jeho hloubka je vskutku úctyhodná a návštěvníci hotelu se do ní bez kyslíkových přístrojů nevydávají.

Gulliame Néry však přístroje nepotřeboval. Na zdolání čtyřicetimetrové hloubky mu stačil jeden nádech. Zkušený freediver má za sebou již úctyhodnou kariéru. Pětatřicetiletý muž několikrát zlomil světový rekord v disciplíně freedivingu nazývané zkratkou CWT, která znamená Constant Weight – tento druh volného potápění znamená, že potápěči nemají k dispozici žádná pomocná zařízení, která by jim cestu do hloubky usnadňovala. Mají maximálně lano, které jim slouží k orientaci.

Video, na kterém je zachycen ponor do nejhlubšího bazénu na světě, má také jednu zajímavost: natočila jej totiž manželka potápěče Julie Gautierová.

 

Příběh dojemné fotografie Marlene Dietrichové poklekající před ruským spisovatelem …

 
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější