Pozoruhodný příběh: z českého vzdělávacího institutu mezinárodní univerzitou | Reflex.cz
nahoru

Pozoruhodný příběh: z českého vzdělávacího institutu mezinárodní univerzitou

Komerční prezentace7. června 2017 • 00:00
Ukončení studia na LIGS University
Ukončení studia na LIGS University
• foto: 
LIGS, s.r.o.

V dnešní době už asi nikomu nejsou cizí pojmy jako profesní vzdělávání, osobní rozvoj nebo studium MBA, které je s tímto často úzce spjaté. Jedná se o běžnou součást života profesionálů z oblasti businessu a managementu anebo jednoduše řečeno lidí, kteří mají ambici dotáhnout to během své kariéry daleko. 

Ale nebylo tomu tak vždy. Odborné školení a studium managementu byly ještě před několika lety záležitostí „horních desetitisíc“ a kvalitní profesní vzdělání si mohl dovolit jen málokdo. Ani nemluvme o tom, že otázka studia nad rámec středoškolského nebo vysokoškolského vzdělávání v mnohých případech ani nebyla v povědomí širší veřejnosti.

Vzdělání pro všechny, kteří o ně mají zájem

Bylo to víc jak před deseti lety, kdy se zrodil nápad založit univerzitu poskytující profesní vzdělání, které by bylo kvalitní a na vysoké úrovni, a které by bylo zároveň i cenově dostupné. Tak vznikla LIGS University, zpočátku jako vzdělávací institut, poskytující manažerský studijní program MBA pro české a slovenské studenty. Jeho zakladatel Pavel Makovský se nechtěl smířit s faktem, že kvalitní profesní vzdělání by mělo být dostupné jenom pro elitu, která si to může dovolit. Myšlenka se postupně vyvíjela a dozrávala a LIGS University už pár let po svém vzniku začala poskytovat studium i online formou, díky čemuž bylo možné dlouhodobě udržet cenově přijatelné školné a zároveň vysokou kvalitu. Nebyla zde totiž potřeba platit za drahé kampusy a přednáškové místnosti, čímž vznikl prostor pro rozvoj a spuštění dalších studijních programů – kromě MBA má dnes LIGS University ve svém portfoliu ještě MSc – Master of Science, DBA – Doctor of Business Administrastion a i u nás známý program PhD – Doctor of Philosophy.

Pavel Makovský, zakladatel LIGS UniversityPavel Makovský, zakladatel LIGS University

Z Prahy do celého světa

Online forma studia umožnila škole rozvíjet se nejen kvalitativně, ale i geograficky. A tak byla v roce 2011 založena LIGS University jako řádná americká univerzita se sídlem v Honolulu na prosluněném Havaji. Ke studijním programům v češtině a slovenštině přibyla samozřejmě ještě angličtina, a tak nic nebránilo tomu, aby na LIGS University začali studovat lidé z celého světa. Dnes má LIGS University stovky studentů a absolventů po celém světě a neustále přibývají další, přičemž rozsah zemí je vskutku úctyhodný – od zemí Jihovýchodní Asie, přes Afriku a Evropu až po Spojené státy.

V současnosti LIGS University prochází obdobím dalšího růstu – v červnu 2017 slavnostně spustila výuku studijních programů MBA, DBA a PhD ve španělském jazyce, čímž otevírá možnost 100 % online studia pro Španělsko a země Latinské Ameriky anebo jednoduše pro ty, kteří si chtějí studium zpestřit dalším jazykem.

Pokud i vás zaujala myšlenka online studia, díky kterému se posunete dál ve své kariéře a profesním životě, do konce června máte možnost využít speciální nabídku a studovat za letní cenu. Studovat můžete v kombinaci s angličtinou či španělštinou a začít můžete třeba už dnes! 

Komerční prezentaceVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Kurzy měn
25,720
23,080
29,420
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější