Emma Watson si hraje na schovávanou, v londýnském metru ukrývá knihy. Vzít si je může kdokoli | Reflex.cz
nahoru

Emma Watson si hraje na schovávanou, v londýnském metru ukrývá knihy. Vzít si je může kdokoli

Tereza Stonišová5. listopadu 2016 • 15:00
Emma Watson si hraje na schovávanou, v londýnském metru ukrývá knihy. Vzít si je může kdokoli
foto: Instagram

Herečka a propagátorka rovnosti a feminismu Emma Watson rozvířila často dlouhé chvíle Londýňanů, kteří se každý den zanořují do bludištního systému londýnského metra. Zahrála si s nimi na schovávanou.


Do prostor londýnského metra - pochopitelně není zcela jasné, kam přesně - ukryla herečka knihy, do nichž napsala zvláštní vzkazy pro jejich nálezce. Tematika knih je většinou objekt jejího zájmu, tedy genderová rovnost a feminismus. Watson, která se proslavila především ještě jako dětská herečka v sedmidílné sérii filmů o Harry Potterovi, se poslední roky věnuje kromě herectví právě osvětě a propagaci rovnosti žen a mužů. Knihy, které v metru rozdala, sama před tím přečetla, a tak se poznámky do nich vepsané týkají tématu knihy.

Fotku, jak ukrývá v metru knihy, umístila herečka na sociální síť Instagram. Téměř v zápětí si tak fotografie všimly statisíce jejích fanoušků, kteří ji na této sociální síti sledují. Záhy o této knižní hře a schovávanou informovala také britská média. Emma Watson alias Hermiona z potterovských filmů nyní čeká, kdo její knihy najde, a co na ně bude říkat. I toto je tedy dle herečky způsob, jak přiblížit lidem feministickou literaturu, která je podle jejích slov často puncována negativní nálepkou.

Ručně psané Bajky barda Beedlyho J. K. Rowlingové jsou k mání. Za půl milionu liber

Skvělý dánský seriál Vláda: Jak ukázat fakáč politickým vyděračům a diktátorům

Zachránce Židů Wallenberga prohlásili po 71 letech za mrtvého

 
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější