nahoru

Věc, kterou jste ještě neviděli: Jak vnímají abecedu lidé s dyslexií

Daniel Baret21. června 2015 • 08:00
Věc, kterou jste ještě neviděli: Jak vnímají abecedu lidé s dyslexií
foto: Daniel Britton

Designér Daniel Britton přetvořil do grafické podoby to, jak lidé s dyslexií vidí text. Informoval o tom web  businessinsider.com. Z těchto obrázků vidíte, jak nesnadné pak pro tyto nemocní je naučit se číst i psát.

“Mnoho lidí si myslí, že nemocní dyslexií jsou hloupí, líní nebo se nesnaží. Jenže to vůbec není pravda,“ řekl Britton, který sám trpí touto chorobou, serveru MailOnline.

,,Když se lidé snaží napodobit to, jak lidé s dyslexií vidí text, tak některá písmena rozmažou nebo dají mezi písmena náhodné mezery. To však úplně nevystihuje pravou podstatu problému,“ upozornil Britton.

Podle organizace Dyslexia International trpí touto nemocí na světě přes 700 milionů lidí, kteří tak mají problémy číst a psát. Tyto faktory ovlivňují jejich výsledky ve škole a tím i jejich život.

Dyslexie je specifická porucha čtení. Je buď vrozená, nebo získaná poškozením mozku. Jde o nejčastější formu specifické vývojové poruchy učení, která se projevuje velkými nesnázemi při učení se čístKlíčová slova: reflex, dislexieDiskuse ke článku