nahoru

4 věci, které za 2. světové války převzaly USA od Německa

ber 10. května 2015 • 11:00
Střela V-1
Střela V-1
• foto: 
Wikimedia.org

Němci měli na začátku 2. světové války pravděpodobně nejlepší armádu tehdejší doby. Německo například jako první zavedlo letecké výsadky, proudová letadla, samonaváděné střely a mělo podle serveru Businessinsider také nejrozvinutější raketový program.

1. Letecké výsadky

Tuto v té době revoluční taktiku použili Němci jako první na územích Francie, Dánska a Nizozemska. Pomocí leteckého výsadku malé skupiny vojáků obsadily klíčové obranné struktury a dopravní uzle nepřítele. Letecké výsadky poté zavedli Spojenci (Například USA a Velká Británie).

2. Proudová letadla

Messerschmitt Me 262 bylo první proudové letadlo, které se používalo v boji. Bohužel pro Německo se tento typ letadla začal masově vyrábět až v roce 1944, kdy už letadlo nemělo šanci zvrátit vývoj války. USA a Sovětský svaz několik těchto letadel rozebrali a zpětným inženýrstvím sestrojili vlastní modely letadel. USA vyrobilo American F-86 Saber a Sověti MiG-15s. Tyto letouny se nedlouho poté střetly ve válce v Koreji.

3. Samonaváděné rakety

Rakety V-1 byly prapradědečky současných amerických raket Tomahawk. Jednalo se o samonaváděné střely, které měly dosah až 600 kilometrů.  V roce 1944 a 1945 jimi Němci odstřelovali z Francie Londýn. Po válca vzali Američané design střel V-1 a vznikla první americká samonaváděná raketa JB-2 Loon.

4. Raketový program

Vědci, kteří po válce vedli raketový výzkum, jak v USA tak v SSSR byli Němci.  Design amerických i sovětských raket do kosmu tak vyšel z německé rakety V-2. USA ho použily například v raketě Saturn, ve které letěli kosmonauti na Měsíc.

ber


Klíčová slova: reflex, nemecko, valkaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.