nahoru

To je proměna! Číňanky podstupují v Koreji tak velké plastické operace, že je doma ani nepoznají

Daniel Baret 13. listopadu 2014 • 11:58
To je proměna! Číňanky podstupují v Koreji tak velké plastické operace, že je doma ani nepoznají
foto: shanghaiist.com

Úředníci na čínských hraničních přechodech i letištích upozornili, že mají dost často problém identifikovat podle pasů své krajanky, které se vracejí z plastických operací v Jižní Koreji. Upozornil na to list China Daily.

Podle celníků podstupují některé Číňanky tak rozsáhlé operace, že nejsou v podstatě k poznání. Alespoň podle fotografií v pasech. Jihokorejské kliniky proto začaly vystavovat takzvané „osvědčení o plastické operaci“, které obsahuje číslo pasu pacienta, jméno nemocnice, kde byly zákroky provedeny a dobu návštěvy v této zemi. Má se tím zabránit neobvyklým problémům při pasových kontrolách.

Jihokorejská plastická chirurgie je vyhlášená po celém světě a zejména bohatší Číňanky po tisících navštěvují kvůli zákrokům tuto zemi. Největší zájem je o to, aby pak Asiatky vypadaly více jako ženy na Západě. Přijde jim pak, že jsou atraktivnější. Údajně zejména mladší ženy potom mají i větší možnost získat některá místa v práci.

Plastická chirurgie je v Jižní Koreji nesmírné populární a odhaduje se, že až pětina všech Jihokorejek ve věku 19 až 49 let už nějaký zákrok podstoupila.  

   

Daniel Baret
Diskuse ke článku