nahoru

Restaurace v Bombaji zkouší rozvoz pizzy pomocí dronu, vyšetřuje ji za to policie

biv 25. května 2014 • 11:00
pizza
pizza
• foto: 
YouTube.com

Restaurace Francesco v indické Bombaji zkouší doručovat svoji pizzu pomocí dronu (malý bezpilotní stroj), ale narazila na předpisy, které to podle policie neumožňují. Informoval o tom indický list Economic Times.

Majitelé restaurace už vyzkoušeli rozvoz pizzy při reklamním letu a tvrdí, že systém funguje. Stroj dopravil jídlo v průběhu několika minut na asi 2,5 kilometrů vzdálený místní mrakodrap a letěl ve výšce kolem 130 metrů. Uvádějí, že by jim využití dronu ušetřilo hodně času a zlepšilo to služby zákazníkům, protože Bombaj je známá obrovskými dopravními zácpami.

Jenže policie se obává, že drony by mohli zneužít teroristé. Ostatně podobně se na jejich používání dívají i ve Velké Británii. Úřady v mnoha zemích světa proto v současnosti řeší, jak tento moderní technický prostředek používat v byznyse i obyčejném životě. Nadnárodní firma Amazon totiž také testuje drony na dodávku svého zboží a do pěti let chce svůj úmysl uskutečnit.

biv


Klíčová slova: dron, pizza, rozvozDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.