Takhle muž rozveseluje svou manželku.

Takhle muž rozveseluje svou manželku. Zdroj: Bob Carey

Takhle muž rozveseluje svou manželku.
Takhle muž rozveseluje svou manželku.
Takhle muž rozveseluje svou manželku.
Takhle muž rozveseluje svou manželku.
12
Fotogalerie

Polonahý muž se fotí v baletní sukýnce. Snaží se rozesmát manželku, která má rakovinu

Vykouzlit úsměv na rtech ženám, kterým lékaři diagnostikovali rakovinu prsu, nemusí být vůbec jednoduché. Tohoto úkolu se skvěle zhostil Bob Carey, jenž se navlékl do růžové sukýnky a začal se fotit na různých místech. Polonahý a v baletním oblečku se tak pokouší rozesmávat svou nemocnou ženu.

 Vidět polonahého muže, který je oděn jen do své chlupaté hrudě a růžové sukýnky, musí být opravdu zážitek. A když ještě navíc poskakuje mezi krávami na louce nebo pózuje uprostřed zasněžené ulice, rozesmálo by to asi každou ženu.

Přesně to bylo cílem Boba Careyho, jenž se pomocí bláznivých fotografií snažil rozptýlit svou manželku Lindu, které byla v roce 2003diagnostikována rakovina prsu. Tu sice žena přemohla, ale a o tři roky později se zákeřná nemoc vrátila.

Během několika let sesbíral Carey desítky vtipných fotografií, které měly dodat sílu nejen jeho vyvolené, ale všem ženám, jež s rakovinou prsu také bojují. Fotografie nahrál Carey své ženě do mobilu, aby se na ně mohla podívat kdykoliv, když ji přepadne smutek. A svůj účel snímky rozhodně plní. Linda Carey si podle svých slov manžela nemůže vynachválit a nikdy si nepřestane vážit podpory, kterou jí svými činy vyjadřuje.

Na popud jeho fotografií vznikl „The tutu project“ na podporu všech žen s rakovinou prsu a ze všech fotografií Boba Careyho je poskládána kniha s názvem „Baletka“. Výtěžek z jejího prodeje půjde také na léčbu rakoviny prsu.