nahoru

Papírový sochař vytváří z knih trojrozměrné ilustrace

Lucie Drugdová21. května 2013 • 06:00
Papírový sochař vytváří z knih trojrozměrné ilustrace
foto: daysfalllikeleaves.com

Měli jste jako malí rádi knížky, ze kterých vystupovaly obrázky a vy jste si tak mohli sáhnout na chaloupku z perníku nebo Popelčin střevíček? Pokud ano, určitě se vám bude líbit tvorba Justina Rowea. Tento muž totiž vyřezává z klasických knih postavičky a předměty, které pak na jednotlivé stránky aranžuje tak, aby vypadaly jako opravdové.

 

Když se začtete do poutavé knížky, vtáhne vás okamžitě do děje. Ten si pak umíte naprosto živě představit. Brit Justin Rowe se snaží vylepšit knižní ilustrace tak, abyste se na situace, které se odehrávají se na několika stovkách stránek, mohli podívat co nejpodrobněji.

 

„Papírový sochař“ totiž z jednotlivých obrázků vytváří svá trojrozměrná díla. Používá k tomu skalpel s rotující čepelí. S tím kousek po kousku vyřezává každý drobný detail. Ke své práci si Rowe vybírá opotřebované publikace, které vypadají starožitně. Výsledkem jsou postavičky, předměty i krajiny vystupující z papíru. Kniha tak dostává doslova nový rozměr.

 

 

Výstava jeho kousků, kde můžete najít například Červenou Karkulku, je součástí týdních  oslav literatury ve Velké Británii, jež právě probíhají.

 

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Je Miloš Zeman latentní homosexuál?
Jiří X. Doležal 21. května 2013 • 02:36

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Je Miloš Zeman latentní homosexuál?

 

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,750
28,490
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější