nahoru

Děsivé panoptikum – fotografie nahých hybridů mají symbolizovat dvojjazyčnost lidského těla

Lucie Drugdová14. května 2013 • 06:00
Děsivé panoptikum – fotografie nahých hybridů mají symbolizovat dvojjazyčnost lidského těla
foto: Antony Crossfield

Mají dvě hlavy, čtyři nohy a jedno tělo. Nejsou to však siamská dvojčata, nýbrž hybridní výtvory fotografa Antonyho Crossfielda. Ten se pomocí snímků, na kterých spojuje dvě osoby dohromady, snaží poukázat na mnohotvárnost lidského těla.

 

 Fotografie Antonyho Crossfielda působí jako plakáty lákající do panoptika příšer. Mnohé jeho obrázky by tak určitě zvedly tržbu každému strašidelnému domu na poutích po celém světě. Na snímcích jsou totiž vždy dva muži, jejichž těla jsou počítačovými programy spojena do jednoho. Tímto promícháním vzniká děsivá verze siamských dvojčat.

 

Sbírka s názvem „Cizí tělo“ je navíc laděná do velmi ponuré atmosféry a postoje, ve kterých se hybridní muži nachází, mají do ladných póz opravdu daleko. Například nahá dvojice povalující se na ošuntělém koberci je jak vystřižená z nějakého perverzního psycho hororu.

 

 

 

Sám autor tvrdí, že mu šlo především o to, prezentovat tělo jako dvojjazyčný celek bez klasické jednotvárné formy. Také chtěl ve svých snímcích zachytit něco víc než jen pouhou ochrannou schránku. Jak moc se mu to povedlo, se můžete přesvědčit sami.

 

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku