nahoru

Agresivní makakové terorizují Japonsko. Při útocích zranili 42 lidí

ČTK 25. července 2022 • 16:00
Agresivní makakové terorizují Japonsko. Při útocích zranili 42 lidí
foto: Profimedia.cz

Makakové v japonském městě Jamaguči od začátku července zranili 42 lidí. V Japonsku žije velké množství těchto opic a někde je lidé považují za obtížné sousedy, protože ničí úrodu a hledají potravu v domech. Tak velké množství útoků na lidi za tak krátkou dobu je ale podle agentury AFP nezvyklé. V Jamaguči makakové útočili na děti i dospělé. Většinu poškrábali a pokousali.

„Město Jamaguči je obklopeno horami a setkání s opicemi tam není vzácnost. Tolik útoků v tak krátké době ale není obvyklé. Nejprve útočily na děti a na ženy, nedávno ale taky na staré lidi a dospělé muže," sdělil zaměstnanec městské správy.

Hned po prvním útoku 8. července město zřídilo hlídky, ale nepodařilo se odchytit jediného makaka. Není jasné, zda je za útoky jedna mimořádně agresivní skupina, nebo zda jde o chování rozšířené v celé opičí populaci.

Situaci v Jamaguči sleduje celé Japonsko a věnují se jí státní média, která přinášejí výpovědi obětí. "Slyšel jsem v přízemí pláč, tak jsem tam běžel a spatřil jsem opici sápající se po našem dítěti," sdělil v rozhovoru s listem Mainiči šimbun otec jedné jamagučské rodiny.

ČTK


Klíčová slova: příroda, útok, makak, Japonsko, makakovéDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.