nahoru

České památky slaví 30 let na Seznamu UNESCO. Soutěžte o zajímavé ceny!

Prezentace klienta 11. července 2022 • 00:00
Magická Praha
Magická Praha
• foto: 
České dědictví UNESCO

Historická jádra Prahy, Českého Krumlova a Telče byly na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví zapsány v roce 1992 – tedy před třiceti lety. Od té doby se podařilo zapsat celkem 16 tzv. statků z různých koutů naší republiky.

Přepočteno na počet obyvatel či rozlohu země je Česká republika v pozici UNESCO velmocí. Zároveň máme tu výhodu, že jednotlivé památky jsou tu blízko sebe a v rámci víkendu jich můžete navštívit hned několik. Tato skutečnost se vám může hodit během naší nekonečné soutěže. Staňte se členem Společnosti přátel památek UNESCO, cestujte a vyhrávejte víkendové pobyty, volňásky, mobil či tablet a řadu dalších cen! Ptáte se, jak na to? Je to snadné, zaregistrujete se na www.unesco-czech.cz, do e-mailu vám dorazí vaše osobní hrací karta a pak stačí už jen cestovat a sbírat kromě zážitků také razítka.

Foto České dědictví UNESCO

Pokud do konce kalendářního roku budou na vaší hrací kartě alespoň tři, stáváte se VIP členem UNES&CO., obdržíte klubový odznak a postupujete do slosování o ceny. Soutěž byla rozšířena i na slovenské památky UNESCO, tak máte opravdu z čeho vybírat! Občas se stane, že je informační centrum či památka v místě, které jste navštívili, zavřené. Co potom? Řešení je jednoduché – do hrací karty si můžete pořídit jakékoli jiné razítko, ze kterého poznáme, že jste danou destinaci navštívili. Přejeme moře krásných zážitků na vašich cestách a děkujeme za váš zájem o české, moravské i slovenské památky UNESCO.

Malebná Telč Malebná TelčFoto České dědictví UNESCO

Jaká místa v rámci soutěže navštívíte?

Do soutěže jsou zapojena tato místa:

ČR:

Český Krumlov, Praha, Telč, Žďár nad Sázavou, Kutná Hora, Lednicko-valtický areál Holašovice, Kroměříž, Litomyšl, Olomouc, Brno, Třebíč, Krušnohoří – Jáchymov, Krupka, Horní Blatná, Boží Dar, Ostrov, Abertamy, Mědník, Kladruby nad Labem Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně Jizerskohorské bučiny – Hejnice

Romantický Český Krumlov Romantický Český KrumlovFoto České dědictví UNESCO

SR:

Banská Štiavnica, Vlkolínec, Levoča, Spišský hrad a okolí Slovenské jeskyně a propasti Bardějov, Karpatské bukové pralesy, Dřevěné kostelíky Karpatského oblouku

Projekt „Česká republika slaví 30 let na Seznamu UNESCO!“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Foto Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Foto České dědictví UNESCO