nahoru

Zažijte znovu pocit svobody na Maltě!

Prezentace klienta 25. května 2021 • 00:00
• foto: 
Malta Tourism Authority

Malta je ideální volbou pro všechny, kteří chtějí svou vysněnou letní dovolenou strávit v bezpečné a příjemné atmosféře přímořské destinace s průzračně čistou vodou a slunečným počasím. Na své si zde přijdou nejen rodiny s dětmi, které si chtějí užít moře a zábavu, ale i páry toužící po soukromí a romantice.

Foto Malta Tourism Authority

Malta jako evropská destinace získává každoročně ocenění za nejčistší mořskou vodou, v současné době má dvanáct pláží, které hrdě nesou mezinárodní status Modré vlajky. Historické památky, výborná gastronomie a pohostinnost místních nejsou zdaleka jediným lákadlem, za kterým turisté na Maltu vyrážejí. Ostrovy nezklamou ani milovníky hollywoodských filmů, neboť Malta je vyhledávanou destinací pro režiséry z celého světa. Souostroví můžete spatřit například ve filmech: Hra o trůny, Gladiátor nebo Pepek námořník.

Z Prahy se na Maltu dostanete přímým letem, který trvá dvě a půl hodiny, tedy ne o moc déle než výlet z Prahy do Brna za babičkou na víkend. Malta je první zemí Evropské unie, která již nyní dosáhla kolektivní imunity, kdy 70% dospělé populace je naočkováno alespoň jednou dávkou vakcíny a 42% populace má očkování již ukončeno.

Foto Malta Tourism Authority

Jaká opatření platí při cestování na Maltu?

Česká republika se na Maltském cestovatelském semaforu řadí mezi oranžové země, z čehož při vstupu vyplývá povinnost:

1) prokázat se očkováním oběma dávkami vakcíny (očkování musí být provedeno nejméně 14 dní před příjezdem);

2) předložit negativní PCR test provedený nejdéle 72 hodin před příjezdem na Maltu.

Tato opatření jsou platná nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Foto Malta Tourism Authority

Potvrzení o úplném očkování bude při vstupu na Maltu akceptováno, až dojde ke schválení Digital Green Certificate Evropskou unií. Pro aktuální informace sledujte www.visitmalta.com

Foto Malta Tourism Authority

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.