. Borůvka, uprostřed Veronika Moudrá, Fundraising & public relations, za Huawei Markéta Vokřálová ambasadorka akce "1000 Dreams" a Dina Mašínová, manažerka projektů společenské odpovědnosti.

. Borůvka, uprostřed Veronika Moudrá, Fundraising & public relations, za Huawei Markéta Vokřálová ambasadorka akce "1000 Dreams" a Dina Mašínová, manažerka projektů společenské odpovědnosti. Zdroj: Huawei technologies Czech

Šťastné, veselé a propojené - i letos plníme sny

Strávit svátky společně je v tomto roce těžší než kdy dřív. Proto plníme přání nejen dětem, ale i našim babičkám a dědečkům.

Když jsme si o loňských svátcích připíjeli na další společně strávené Vánoce, vůbec jsme netušili, jak ty letošní budou jiné. Pandemie koronaviru Covid-19 má významný dopad na psychiku, finanční situaci, ale i společenský život napříč generacemi. I proto jsme se ve společnosti Huawei v tomto roce rozhodli přispět tam, kde je to opravdu potřeba.

Tisíc snů, už stovky splněných přání

Kouzlo Vánoc má v dětském světě zcela jedinečný rozměr, proto jsme se již podruhé řídili radami našich zaměstnanců Huawei v Česku a nechali si doporučit organizace z jejich okolí, kterým bychom v předvánočním čase mohli přinést radost. V rámci kampaně „1000 Dreams“ si osm z nich mohlo letos vybrat vánoční dárky v hodnotě 360 tisíc korun. Do konce roku 2023 chceme postupně splnit celkem tisícovku přání těm, kteří navzdory své malé velikosti mají pro svou komunitu velký význam.

Pandachild, nadační fond, Tereza Silbernáglová, Business Coordinator. Předání v pátek 11. 12. 2020, předání Huawei počítače. Hračky byly poslané kurýrem. Pandachild, nadační fond, Tereza Silbernáglová, Business Coordinator. Předání v pátek 11. 12. 2020, předání Huawei počítače. Hračky byly poslané kurýrem. | Huawei technologies Czech

S programem „1000 Dreams“ oslovuje společnost Huawei od roku 2019 partnery v 16 zemích střední a východní Evropy, včetně České republiky, kde se aktivita zaměřuje na menší neziskové organizace a jiné společenské instituce. Mezi obdarovanými, kteří si letos rozdělili knížky a hračky dle svého výběru, je například Dětský domov se školou Slaný či Oblastní charita Most. „Skrze knížky a jiné formy darů chceme pomoci rozvíjet zvědavost, talent a životní elán tam, kde je to nejvíce potřeba. Díky našim zaměstnancům jsme schopni vybrat organizace, kterých si lidé z jejich okolí váží a chtějí je podpořit, ať už se jedná o zařízení pro malé děti, nebo také seniory. Jsme tak schopni pomáhat skutečně na lokální úrovni,“ říká manažerka projektů společenské odpovědnosti společnosti Huawei Dina Mašínová.

Borůvka, pí Veronika Moudrá Fundraising & public relations. Borůvka, pí Veronika Moudrá Fundraising & public relations. | Huawei technologies Czech

Každý si zaslouží být součástí společnosti

Na seniory, je zaměřen druhý projekt společnosti Huawei, který vznikl z touhy zůstat ve spojení navzdory aktuální tíživé situaci. Většina seniorů se vzhledem ke zvýšenému ohrožení po celý rok potýká s nedostatkem kontaktu se svými blízkými. Do domovů důchodců v Pelhřimově, v Sedlčanech a Březinách jsme proto věnovali chytré telefony Huawei Y6, díky nimž mohou senioři sdílet okamžiky se svými blízkými prostřednictvím běžných hovorů či videohovorů, aniž by bylo jejich zdraví vystaveno riziku. Nezanedbatelnou výhodou přístrojů je jejich velmi snadná ovladatelnost a ve spojení tak může být opravdu každý bez ohledu na věk či zkušenosti s technologiemi. Sociální život je právem a základní potřebou lidí v každém věku a Huawei tyto potřeby již patnáctým rokem plní i napříč Českou republikou.

Borůvka předání knížek a hraček. Pondělí 14. 12. 2020. Borůvka předání knížek a hraček. Pondělí 14. 12. 2020. | Huawei technologies Czech