nahoru

Česko je jediným místem ve střední Evropě, kde lze operativně odstranit erektilní dysfunkci

Prezentace klienta 18. června 2020 • 00:00
Česko je jediným místem ve střední Evropě, kde lze operativně odstranit erektilní dysfunkci
foto: ISCARE IVF

Lékaři z oddělení Andrologie na klinice ISCARE provedli jubilejní 50. operaci erektilní dysfunkce, při které se používá tzv. penilní implantát. Tento zákrok lze v rámci střední Evropy podstoupit pouze v Česku na této klinice. Operace pomohla řadě pacientů, kteří nebyli schopni dosáhnout erekce v důsledku cukrovky, boje s rakovinou prostaty, či jiného závažného onemocnění.

Erektilní dysfunkce (ED) přímo neohrožuje pacienta na zdraví, může však výrazně zhoršit kvalitu jeho osobního života a může být i varovným signálem na skrytě probíhající závažné onemocnění. Nejčastější příčinou ED bývá cévní porucha, obvykle z důvodu dlouhodobě působícího vysokého krevního tlaku, cukrovky nebo vysoké hladiny krevních tuků. Svůj podíl na vzniku této choroby má také kouření. Léčba pomocí penilního implantátu je určena všem pacientům, kteří trpí poruchou erekce, na které konvenční terapie pomocí tablet nebo injekcí do topořivých těles nezabírá, nebo s ní nejsou spokojeni.

Nafukovací penilní implantát Nafukovací penilní implantátFoto ISCARE IVF

Na klinice ISCARE, která jako jediná ve střední Evropě provádí tyto implantace, proběhlo již 50 takových operací, v průměru se zde provádí dvakrát měsíčně. U pacientů, kteří zákrok doposud podstoupili, došlo ke zlepšení sexuálního ale i celkově osobního života. Ačkoliv se jedná o poměrně složitý zákrok, je regenerace a schopnost běžného provozu člověka vcelku rychlá. „Všichni pacienti 2 týdny po operaci mají jen minimální omezení, po šesti týdnech jsou schopni plného nasazení včetně sportu a sexu. Ovládání implantátu je pro klienty velmi snadné, jsou schopni implantát používat po jedné schůzce s nácvikem,“ uvádí MUDr. Lukáš Bittner, lékař oddělení Andrologie ISCARE, kde zákrok s nafukovacím implantátem vyjde zhruba na 275 000 Kč, což je o třetinu méně než v zemích západní Evropy.

Nafukovací penilní implantát Nafukovací penilní implantátFoto ISCARE IVF

Implantáty klinice ISCARE dodává firma Aspironix. Nafukovací implantáty jsou jednoduše ovladatelné malou pumpičkou umístěnou v šourku – muž pouhými několika zmáčknutími naplní cylindry implantátu tekutinou, která je v rezervoáru umístěném v oblasti malé pánve, a tím dojde k erekci. Po pohlavním styku se implantát vyprázdní uvolněním ventilu pumpičky. Při použití nafukovacího implantátu dosahuje penis velmi dobré tvrdosti v erekci a přirozeného vzhledu v ochablém stavu. Rozdíl od „zdravého“ penisu není schopna poznat ani většina partnerek.

Nafukovací penilní implantát Nafukovací penilní implantátFoto ISCARE IVF

Nafukovací implantát je navíc schopen po svém vložení do údu prodloužit a rozšířit velikost penisu o 20 %. U většiny mužů s těžkou poruchou erekce dochází ke zkrácení penisu a tento typ implantátu to je schopen kompenzovat. Více informací naleznete na www.penilni-implantaty.cz.

MUDr. Lukáš Bittner MUDr. Lukáš BittnerFoto ISCARE IVF