nahoru

Zeman je v pořádku a komunikuje, řekl šéf lánské volební komise. Prezident odvolil zámku v Lánech

Martin Bartkovský 8. října 2021 • 15:37
Zeman je v pořádku a komunikuje, řekl šéf lánské volební komise. Prezident odvolil zámku v Lánech
foto: Twitter Jiřího Ovčáčka

Krátce po třetí hodině odpolední přijela za prezidentem Milošem Zemanem na zámek v Lánech volební komise i s přenosnou urnou. O pár minut později prezident odvolil. Šéf lánské volební komise Salač novinářům řekl, že prezident je v pořádku. Krátce před čtvrtou hodinou zveřejnil na svém Twitteru Jiří Ovčáček fotografie prezidenta s volebním lístkem u urny.

"Prezident je v pořádku a komunikuje. V Lánech volil sám, ostatní rodinní příslušníci nevolili," řekl šéf volební komise obce Lány Salač na dotaz Reflexu. Nicméně dodal, že o jeho zdravotním stavu nemluvili. 

Array

Spekulace o prezidentově zdraví panují celý týden a jsou umocněny hradním mlčením. Kancléř Mynář i mluvčí Ovčáček se nevyjadřují konkrétně a zavdávají prostor spekulacím. Ve středu Mynář uvedl, že Zemana lidé uvidí, jak jde v pátek k volbám. To se ale nestalo a prezident volil na zámku v Lánech, kde ale nemá trvalé bydliště. "Voličský průkaz prezident má," řekl na dotazy Ovčáček a odmítl upřesnit, jak jej prezident získal.

Zdravotní stav prezidenta Zemana zůstává nadále nejasný. Ovčáček dnes přiznal, že hlava státu marodí už 14 dní a jeho zdravotní stav mu zamezil nejen volit v místě bydliště, ale účastnit se i předem domluvených schůzek. 
Volby 2021

 

Volební programy Glosář Bohumila Doležala

Výsledky voleb

Kompletní přehled k parlamentním volbám 2021. Přinášíme aktuální informace o politických stranách, rady jak si zařídit voličský průkaz, jak se stát členem volební komise. Může vás zajímat také přehled budoucích voleb

 

 

 

 

 

 


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.