nahoru

Best in covid: Babiš se opět bezostyšně chvástal, čísla zemřelých s koronavirem ukazují něco jiného

Jakub Švec 2. září 2021 • 06:20
Andrej Babiš
Andrej Babiš
• foto: 
ČTK/Kamaryt Michal

Ve středu ráno napsal Andrej Babiš na sociální síť Twitter prohlášení, které na odezvu komentujících nemuselo dlouho čekat. Premiér píše: „První výročí od mého prohlášení v srpnu 2020, že V4 je best in covid v Evropě. Po roce to zase platí. Držme si palce, aby to V4 a hlavně nám vydrželo“.

Některé charakterové vlastnosti jsou u českého premiéra nedostatkové zboží a jednou z těchto vlastností je pokora nebo úcta. Andrej Babiš totiž takové vyjádření píše poté, co jeho vláda fatálně selhala během pandemie. Ke konci srpna podlehlo v Česku koronaviru více než 30 000 lidí. A celá V4 patří po přepočtu úmrtí na obyvatele mezi ty nejhorší státy na světě.

Vyjádření českého premiéra je tedy velmi nešťastné a zároveň neuctivé k pozůstalým. Po přepočtu úmrtí na obyvatele je Česko 5. nejhorší zemí na světě. Maďarsko dokonce 2. nejhorší. Polsko i Slovensko mají taktéž velice špatná čísla a jsou ve druhé desítce nejhorších států z celého světa.

Jakub Švec

Volby 2022

Voličský průkaz Volební komise Pravomoci Senátu Historie Senátu Jak se volí do Senátu Jak se volí v komunálních volbách Volba starosty

V roce 2022 nás čekají komunální volby a volby do Senátu. Přinášíme volební zpravodajství, informace o kandidátech, výsledcích voleb, zajímavosti a užitečné rady. Začátkem roku 2023 nás pak čekají prezidentské volby