Babiš zaútočil na Sobotku silou estébáka, ale pobili se navzájem | Reflex.cz
nahoru

Babiš zaútočil na Sobotku silou estébáka, ale pobili se navzájem

Karel Steigerwald17. října 2017 • 17:30
Andrej Babiš
Andrej Babiš
• foto: 
Anna Vacková, E15

Ještě žádná z našich nepovedených koalic (což byly všechny) se dobrovolně nepředvedla v tak ošklivém světle jako ta ČSSD, KDU-ČSL a ANO. Chmurné divadlo spustil Babiš. V duchu estébácké ideologie vycítil v nejasném a patrně též nesmyslném a zmateném memorandu ministra průmyslu o lithiu slabinu a coby správný vlk se do té slabiny zakousl.

Nasbíral na ČSSD, svého partnera, různé „kompro materiály“ o těžbě a prodeji lithia, které nedokazovaly nic víc, jak upozornil poslanec Kalousek, než neschopnost vlády jako celku. Dodal k tomu vlastní nepodložené kombinace. Přibral do party naivního populistu Okamuru, který nevynechá žádnou šanci se ztrapnit, a komunisty, kteří umí cizí „kompra“ mazaně využít do mrtě.

Rozpoutal proti ČSSD a zejména Sobotkovi nevídanou kampaň o krádeži století s jasným cílem: dorazit zmírajícího Sobotku, utrhnout ČSSD další kus podpory a vylepšit vlastní volební šance. Stát se strážcem, který uchránil státu stovky miliard korun, které chtěl Sobotka zašantročit, když už se nestal generálem protikorupčního boje.

Daňový džihád Finanční správy: Likvidují úředníci Babišovu konkurenci?

Za jeviště mu po dělostřelbě z jeho medií měl posloužit sněmovní sál a kamery České televize. Akce selhala. Dokonce se obrátila i proti svému tvůrci Babišovi. Obrátila se ale také proti Sobotkovi i proti KDU-ČSL. Opozice mohla jen užasle přihlížet, jak do sebe vládní trojice řeže a jakou radost z toho mají chytří komunisti, kteří nic nehrají tak hezky jako uvážlivé hospodáře pečující o lid. Kdybych někdy zakládal divadlo, vybrakoval bych KSČM, skvělých herců tam mají plno.

Diváci viděli čtyřletou obnaženou neschopnost vlády, kterou sama vláda předváděla. A vzájemnou krvelačnou nenávist členů koalice, kde každý usvědčoval každého z ničemností, jako by nikdo z nich čtyři roky v té koalici nebyl a čtyři roky netvořil vládní politiku, nýbrž ji sledoval z opozice. O lithium nešlo, šlo o likvidaci partnerů a spolupracovníků. Babiš jako kazatel Husovy mravnosti vyčetl ze svých estébáckých desek všechny skutečné i neskutečné ničemnosti Sobotky.

Čau lidi! Fantastické video Andreje Babiše o Čapím hnízdě. Dotace? Kdepak, malá čápata…

ČSSD na oplátku připomněla zločiny Babiše, jenž na rozdíl od Sobotky je z nich státním orgánem obviněn. Kolem této ústřední osy celé černé komedie nadrobili menší pěšáci obou stran mnoho lží, nepravd a důkazů o vládní neschopnosti. Ani KDU-ČSL nezahálela. Dílem podrážela nohy oběma koaličním partnerům, dílem se jako vždy chtěla svatouškovsky z koalice vykroutit, aby zas v nějaké další koalici mohla hrát patnácté housle.

Výsledkem byla obecná hanba koalice, v níž jedni jsou za osmnáct, druzí za dvacet bez dvou. O lithiu jsme se dozvěděli jediné: vláda to zhudlařila a teď to na sebe házejí. Pobili se navzájem a vyhloubili mezi sebou tak hluboké příkopy, že by je po volbách mohla překlenout jen koalice bezcharakterních zmetků. To není konstatování radostné. Jaká koalice bude, či by měla a mohla vládnout po volbách, je ve hvězdách. Tuto starost si ANO,KDU-ČSL a ČSSD nedělají. Na otázku, kdo má vládnout, řekli by všichni: Já.

Babiš, Zelení, Piráti, Okamura... Protestuju, tedy jsem!
Bohumil Pečinka 9. října 2017 • 15:58

Babiš, Zelení, Piráti, Okamura... Protestuju, tedy jsem!

Objevily se nové dokumenty ke kauze Čapí hnízdo, Babiš chce žalovat skupinu Šuman

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz
Prezidentské volby v USA

Kandidáti Volby online Profil Donalda Trumpa

Americké prezidentské volby budou probíhat po většinu roku 2020 a vyvrcholí 3. listopadu 2020. Volby už v únoru začínají primárkami. Přes špatný mediální obraz existují důvody, proč Donald Trump může znovu vyhrát. Ovšem uniklé průzkumy naznačují, že to bude mít těžké.

Reflex.cz mapuje volby po celém světě. Podívejte se na volební speciál.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Český Lev Borský: Radikální intelektuál pojmenoval civilizační problémy. Jejich rešení ho zahubilo
PREMIUM X Jefim Fištejn: Represe Putinova režimu proti opozici sílí. Proč?
PREMIUM X Karel Schwarzenberg: Bojím se o naši budoucnost...
PREMIUM X Zelený Raoul: Soudruzi mají velký problém. KSČM se musí vrátit ke svým kořenům!
PREMIUM X Inženýrem za výzkum obrany před UFO: Kritická reportáž v Reflexu jako odrazový můstek ezoúspěchu

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější