nahoru

Karel Steigerwald: Babiš chce Nobelovu cenu za mír

Karel Steigerwald 24. ledna 2023 • 11:20
Karel Steigerwald: Babiš chce Nobelovu cenu za mír
foto: ČTK / Uhlíř Patrik

Před kamerou TV Nova v pondělí nepředvedl nic nového. Místo odpovědí na konkrétní otázky spouštěl jako vždy psychopatický vodopád obviňování politické konkurence, bez ohledu na obsah otázek. Klopýtl ale při dotazu moderátora, jak to myslel v neděli se skandálními výroky, že by v případě války neposlal naše vojáky na pomoc Polsku.  

Pondělní diváci užasle sledovali Babišovo tvrzení, že to svinstvo o neochotě pomoci v rámci NATO Polsku neřekl on, nýbrž že ho vyprovokoval moderátor. Popsal se jako zkušený mírotvorce, který naletěl provokatérovi a přeřekl se. Asi považuje milion nedělních diváků, kteří viděli, jak to bylo, za pitomce. Protože se snažil vymluvit jim do hlavy díru, je třeba přidat k této zradě republiky vysvětlení.

Babiš do své kampaně minulý týden zatáhl téma války, kterou prý chystá generál Pavel. Kdosi zcela náhodou přidal falešné maily s výzvou, aby si chlapci došli vyzvednout mundůr a kvér. Pak tu fikci, kterou sám vytvořil, přišil generálovi a začal proti ní bojovat. Matkám slíbil, že pokud bude prezidentem on, české chlapce do války v Polsku nepustí. Když se ho na to zeptal moderátor, zůstal svým vystrašeným voličům věrný a potvrdil dvakrát, co jim slíbil, protože tolik hlasů nelze pustit z drápů.

V neděli slíbil, že mladé muže válce nevydá, v pondělí pochopil, že udělal velký malér. Tak to svedl na moderátora, vystrašené matky hodil přes palubu a slíbil naopak Polsku, že ty vojáky do Polska a Pobaltí sám přivede. Pozítří řekne matkám, že to neplatí, že mládí republiky nevydá. A ještě u toho dvanáctkrát prohlásí, že Pavel, Fiala a Černochová chtějí válku, kdežto on chce mír. Co si nebohé matky pomyslí? Měl by té politiky už nechat. Do páteční volby dokáže ještě mnoho. Je to diplomat. Asi chce i Nobelovu cenu míru.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.