nahoru

Na nástup (staro)nového prezidenta si počkáme. Podívejte se, kdy se ujme úřadu

Petr Sokol, Martin Bartkovský 27. ledna 2018 • 12:10
Video se připravuje ...
Petr Sokol: Kdy nastoupí (staro)nový prezident do úřadu
• video: 
Martin Bartkovský

Kdyby ve volbách zvítězil Jiří Drahoš, tak nebude hned zítra klepat na Pražském hradě a žádat klíče od svého nového příbytku. Zánik a vznik prezidentské funkce se vždy datuje až od složení slibu nové hlavy státu. Stejně tak je to i v případě, že by se Miloš Zeman ujal druhého prezidentského období. V obou případech si na formální inauguraci (staro)nové hlavy státu počkáme. Jak dlouho? Podívejte se na video!

Případné vítězství Jiřího Drahoše by sice potěšilo tábor jeho fanoušků a rozesmutnilo odpůrce, oba tábory by si ale na nástup 4. českého prezidenta počkaly. Inaugurace může proběhnout až po faktickém skončení předchozího pětiletého období. Ať už tedy Jiří Drahoš poprvé, či Miloš Zeman podruhé, složení slibu se odehraje až v březnu. Více informací najdete ve videu v úvodu článku od politologa a komentátora Reflexu Petra Sokola.

Další detaily o inauguraci prezidenta se dozvíte ZDE >>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

O ekonomických dopadech prezidentských voleb čtěte na E15.cz

Petr Sokol, Martin Bartkovský
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.